1 grudnia 2016 16:14Rusza sygnał testowy kanału E-Sport

Z dniem 1 grudnia 2016 roku ruszył sygnał testowy kanału E-SPORT możliwy do odbioru poprzez Evio oraz SGT oraz nadaje 16 godzin przykładowych treści, które znajdą się we właściwej ramówce wraz ze startem właściwego sygnału w pierwszym kwartale 2017 roku aby dotrzeć do jeszcze większej ilości polskich fanów fenomenu jakim są sporty elektroniczne oraz gry w Polsce.

Dostępność telewizji E-SPORT w punktach wymiany ruchu Evio oraz SGT oznacza możliwość dotarcia do wielomilionowej rzeszy odbiorców z sygnałem o dużo wyższej jakości (Full HD) niż w przypadku przekazu satelitarnego. W ramówce testowej nie mogło zabraknąć relacji z turniejów, archiwalnych meczów, poradników dla graczy próbujących swoich sił w e-sporcie, ale znalazły się też treści o grach ogółem - recenzje, nowinki, walkthrough, pierwsze wrażenia z gier i podobne.

Astro S.A. oraz Gamerock S.A. nawiązało już współpracę z kilkunastoma producentami treści celem produkcji oraz emisji programów rozrywkowych, dążąc tym samym do tego, aby w telewizji premiery zawsze stanowiły większą część ramówki. Warto wspomnieć o innowacyjnym nastawieniu telewizji na interakcję i dotarcie do widzów, którzy dotychczas nie znaleźli w ramówce innych stacji materiałów odpowiadających ich preferencjom. W celu zaspokojenia ich potrzeb udostępnione zostaną odpowiedznie narzędzia - w tym możliwość głosowania przez duże grupy odbiorców. Dzięki takiej formie doboru treści do pasm ogólnych, odbiorcy będą mieli możliwość świadomego podjęcia decyzji i samodzielnego stworzenia idealnej dla siebie ramówki.

E-SPORT celuje w osiągnięcie kilkuset godzin premier programów w miesiącu oraz transmisje na żywo z największych turniejów e-sportowych na świecie. W dniu 3 grudnia przeprowadzona zostanie transmisja z turnieju The Boston Major, w którego puli nagród znajdują się aż trzy miliony dolarów. Turniej potrwa do 10 grudnia 2016 roku, a powtórki z transmisji znajdą się w sygnale testowym oraz właściwym w formie retransmisji.


Załączniki