17 listopada 2016 16:47Rozpoczęcie współpracy przy tworzeniu nowego kanału telewizyjnego "e-sport"

Zarząd spółki Astro S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż Spółka rozpoczyna współpracę z Grupą Gamerock S.A. - organizatorem turniejów oraz agencją e-sportową. W ramach tej współpracy powstanie pierwszy w Polsce kanał telewizyjny E-SPORT. Będzie on transmitował rozgrywki e-sportowe oraz materiały pochodzące z gier wideo przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Głównym punktem ramówki E-SPORT będą rozgrywki e-sportowe oraz relacje z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show. W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie.

W najbliższym czasie określone zostaną szczegółowe warunki współpracy, takie jak forma realizacji przedstawionego projektu oraz zakres prac poszczególnych stron. W ocenie Zarządu Spółki rozpoczęta współpraca może doprowadzić do zwiększenia przychodów Astro S.A. dzięki zaoferowaniu nowego kanału sieciom kablowym, a w efekcie mieć pozytywny wpływ na sytuację majątkową Spółki.

Więcej informacji można znaleźć na www.esptv.pl